Wojewodzin 52
19- 200 Grajewo
tel./fax. 86-272-22-31
INTERNAT - tel. 0-86 272-31-80 (w dni robocze)
szukaj na stronie:

Zespół Szkół w Wojewodzinie

Zapraszamy w nasze progi...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 • Technik Architektury Krajobrazu

  Technik Architektury Krajobrazu

 • Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej

  Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej - Nowość

 • Technik Hotelarstwa

  Technik Hotelarstwa

 • Technik Weterynarii

  Technik Weterynarii - Nowość

 • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

  Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Technik Budownictwa

  Technik Budownictwa

 • Technik Rolnik

  Technik Rolnik

 • Zasadnicza Szkoła Zawodowa

  Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

„Wszystko ma swój początek i ma swój koniec” – właśnie dziś, 28.04.2017 roku nastąpiło zakończenie nauki w szkole średniej uczniów klasy IV TW – technikum budownictwa, żywienia i rolnictwa. Na uroczystym apelu pożegnaliśmy już absolwentów Zespołu Szkół im. Ks. J. K. Kluka. Były kwiaty, szczere słowa wdzięczności, piękne wspomnienia i najszczersze życzenia pomyślności w dorosłym już życiu.
Jak zauważyła p. Dyrektor, Zdzisława Choynowska, „warto pozostać uczniem całe życie, by zachować młodzieńczą pasję poznawania świata”. Cztery lata trudnej drogi w wyprawie po dojrzałość dobiegły końca, ale za kilka dni kolejny etap – egzamin maturalny.
W oficjalnej części apelu wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy uznania za najwyższą średnią i wzorowe zachowanie – Radek Piaszczyński, Daniel Świderski, Klaudia Malinowska i statuetki za najwyższy wynik egzaminu zawodowego – Daniel Piotrowski (technik budownictwa), Daniel Świderski (technik rolnik), Klaudia Malinowska (technik żywienia). Wychowawczyni, pani Daria Nowogrodzka podziękowała uczniom za wspólne lata nauki, wyróżniając tych, którzy najbardziej angażowali się w życie klasy i szkoły. Później były ciepłe słowa pożegnania od Samorządu Uczniowskiego oraz oficjalne przyrzeczenie i oczekiwana część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy III TRH, pod kierunkiem wychowawczyni, p. Oleny Lewczyńskiej.
W podniosłej atmosferze akceptacji przemijalności życia ludzkiego wysłuchaliśmy nostalgicznych piosenek - „Tak niedawno żeśmy się poznali…”, „Ale to już było” i „Do widzenia przyjaciele…”. Prawdziwie przyjacielską atmosferę podkreśliło wręczenie tegorocznym absolwentom upominków rzeczowych od klas trzecich i podziękowania od nich samych … uczniów klasy IV TW – poważni, jak nigdy dotąd, dziękowali wszystkim nauczycielom za cierpliwość, konsekwencje i trud pedagogiczny , dzięki czemu dziś są już absolwentami.
I zgodnie z przesłaniem uczniów klasy III TRH – wszyscy zapamiętamy ten dzień jako pierwsze zamknięte i pierwsze otwarte drzwi, „bo przecież życie (nie tylko szkolne) jest nowelą…”
Dzisiejszy apel długo pozostanie w naszej pamięci, bo to najpiękniejsza strona bycia nauczycielem – widzieć satysfakcjonującą radość swego ucznia i wiedzieć, że to zmierza we właściwym kierunku.
Dziękujemy bardzo uczniom klasy III TRH oraz IV TW za klimatyczny nastrój apelu, a tegorocznym absolwentom życzymy samych sukcesów w dorosłym już życiu i trzymamy kciuki na egzaminie dojrzałości.

Elżbieta Karwowska

spacer

Zaloguj się:

Użytkowników:
20
Artykułów:
396
Odsłon artykułów:
1235001

Gościmy:

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.