Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Seans filmowy zamiast lekcji - to jedna z atrakcji, którą można było wylicytować podczas tegorocznej bożonarodzeniowej aukcji charytatywnej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Cena wywoławcza tej kategorii to zaledwie 5 zł, jednak jej wartość rosła w błyskawicznym tempie i ostateczna kwota została wywindowana do 200zł. Podobnie jak w ubiegłym roku rywalizację wygrała klasa III TŻ. Warto też dodać, że uczniowie pozostałą część zgromadzonych funduszy tj. 340zł przeznaczyli na dyplom bezinteresownie licytującej klasy. W czwartek 22.01.2015r odbył się długo wyczekiwany dzień filmowy.
Uczestnicy obejrzeli następujące tytuły:
- nominowany do Oskara polski film „Ida” reż. Paweł Pawlikowski
- „Made in Poland” reż. Przemysław Wojcieszek
- „Wątpliwość” reż. John Patrick Stanley
Projekcje były poprzedzone merytorycznym wprowadzeniem p. K. Bielińskiej, a po seansie uczniowie chętnie dzielili się wrażeniami i włączali się w rzeczową dyskusję na temat filmu. Wszyscy zgodnie podkreślają, że byli zaciekawieni zaproponowanymi tytułami. Równie ważna była szczególna atmosfera tego dnia. Uczniowie spędzili go, leżąc pod kocami na kanapie, fotelach, tapczanach i chrupiąc popcorn. „Plemię wszystkożerne” (bo tak siebie nazywa III TŻ JJJ) zadbało również o odpowiednią ilość pizzy, coli, chipsów…
Jednym słowem było to niezapomniane spotkanie, bo trudno zapomnieć klasę, która z takim zaangażowaniem i entuzjazmem pomaga potrzebującym oraz potrafi się w tym celu w imponujący sposób zorganizować.

Katarzyna Bielińska