Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Drodzy Uczniowie!

    W środę odbyło się spotkanie uczniów technikum kształcących się w zawodzie technik budownictwa z absolwentem naszego Technikum: Piotrem Obryckim. Jak zapewne się domyślacie Piotr również kształcił się w zawodzie technik budownictwa i skończył naukę dwa lata temu. Bardzo się cieszę, że znalazł czas na spotkanie z Wami, ponieważ jest wzorem do naśladowania właśnie dla was – którzy za chwilę staniecie przed wyborem dalszej drogi zawodowej. Piotr prowadzi już własną działalność – skorzystał z dofinansowania funduszy europejskich na rozwój własnej firmy; zakupił profesjonalny sprzęt niezbędny w branży budowlanej. Podczas spotkania podkreślał, że zyskał już uznanie wśród klientów, o czym świadczą kolejne zamówienia na jego usługi. Podkreślał również, że sukces nie przychodzi sam – jest okupiony ciężką pracą i wyrzeczeniami, ale - jest możliwy również w nasze trudnej, polskiej rzeczywistości. Podczas spotkania padało wiele pytań – uczniowie poprosili Piotra o jeszcze jedno spotkanie.
    A dla mnie i innych nauczycieli – szczególnie „zawodowców” przykład rozwoju kariery zawodowej Piotra jest celem naszego nauczania i waszej edukacji. Wybierając i kończąc szkołę zawodową: Technikum macie umieć odnaleźć się na rynku pracy i pracować w zawodzie, który wybraliście. Jeśli nie uśmiecha się wam pracować dla/na kogoś, macie wszelkie kompetencje do założenia własnej działalności.
    Piotrowi życzę powodzenia i liczę na współpracę choćby w przyjmowaniu uczniów na praktykę zawodową, a Wam, drodzy przyszli technicy budownictwa, życzę więcej zapału do nauki, bo w branży budowlanej jest perspektywa dobrej pracy dla wszystkich, którzy chcą odnieść sukces zawodowy!

Zdzisława Choynowska