Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Życzenie Świąteczne

W przedświątecznej aurze Świąt Bożego Narodzenia 19 grudnia w sali gimnastycznej gmachu naszej szkoły odbyła się niezwykła licytacja, która jest kolejnym cyklem działań charytatywnych podejmowanych przez Samorząd Uczniowski. Wyjątkowość tegorocznej aukcji polegała na tym, że uzyskane pieniądze w kwocie 2550 zł przeznaczone zostały na pomoc i wsparcie finansowe osobie bliskiej i znanej całej społeczności szkolnej – Justynie Zamojskiej.
W pierwszej kategorii – przedstawiciele poszczególnych klas wytrwale licytowali, m. in., darmowy wstęp na dyskoteki do końca roku szkolnego dla wszystkich osób z danej klasy, tydzień bez pracy domowej z matematyki, j. polskiego, j. angielskiego, historii, wos-u; dzień bez odpytywania, kartkówek i klasówek dla całej klasy; seans filmowy zamiast lekcji; dyplom bezinteresownie pomagającej klasy. Za seans filmowy klasa III TŻ zapłaciła aż 200 zł! Dużym zainteresowaniem cieszył się też tydzień bez pracy domowej z j. polskiego , na tę podkategorię klasa I TRH wydała 60 zł!
Drugą kategorie licytacji stanowiły wytwory artystyczne uczniów i nauczycieli z naszej szkoły: obrazy (a wśród nich własnoręcznie wykonany przez wicedyrektora – P. K. Szymkucia), pocztówki, świąteczne dekoracje (cudowny biały anioł, o którego zaciekły pojedynek stoczyli uczniowie klasy IV TŻR, niestety przegrywając z p.K. Bielińską – po prostu zabrakło kasy, anioł osiągnął cenę 156zł!) z, ciasteczka (upieczone przez uczniów klasy III TŻ) i inne ciekawe przedmioty, ukazujące jak mamy czułe serca, poświęcając swój czas i talent słusznej sprawie.
Na szczególną uwagę zasługuje hojność uczniów klasy III TŻ, którzy solidnie organizacyjnie przygotowali się do licytacji, upiekli nie tylko wspaniałe ciasteczka, ale też słusznie zyskali miano altruistów, licytując dyplom bezinteresownie pomagającej klasy !!!
Po zakończeniu aukcji odbyły się klasowe wigilie. Dzisiejszy dzień zasługuje na miano szczególnego w naszej szkole, ukazał, że w trudnych sytuacjach jesteśmy razem, potrafimy się wspierać. Kochani uczniowie, obecni na aukcji! – wasze zachowanie było na wagę złota.

Wesołych Świąt!

Elżbieta Karwowska